Get Adobe Flash player

Telovadba

Osnovna vsebina je vadba, ki temelji na razvoju osnovnih motoričnih sposobnosti in na gibalnih spretnostih ter je prilagojena posameznim starostnim stopnjam, predznanju in količini vadbe. 

Od prvega do tretjega/četrtega leta otroci vadijo v spremstvu enega odraslega, štiri, pet in več letni pa vadijo samostojno v starostno poenotenih skupinah. 

  • Kako poteka ABC telovadba:
  • poteka 1x tedensko (lahko tudi 2x), posamezna ura pa traja  45 ali 60 minut 
  • Potek ure: 
  • elemntarna oz. tekalna igra
  • ogrevanje z gimnastičnimi vajami 
  • oponašanje različnih živali – osnovne gibalne sposobnosti
  • pri mlajših (do 4 leta) sledi poligon, pri starejših (od 4. leta dalje) pa se telovadi  po postajah (otroke razdelimo v več skupin, po starosti ter sposobnostih), kjer zajamemo vse vadbene vsebine (igre z žogo, z malimi rekviziti, gimnastika...)
  • na koncu se vedno pozdravimo in podelimo štampiljke.
  • Kaj otroci in starši potrebujejo na telovadbi:

Zaželjena so udobna športna oblačila (trenirka, pajkice, kratka majica) in športna obutev (copati z nedrsečim podplatom ali superge). Prav tako je zaželjeno da imajo starši udobna športna oblačila in pa obvezno čisto obutev.

Na telovadbi sta vedno prisotna vsaj dva vaditelja!

Prijavite se

Izpolnite e - prijavnico in si s tem rezervirajte svoje mesto v skupini. Število mest je omejeno, zato pohitite! 

Za rezervacijo mesta v skupini izpolnite spletno prijavnico! 

Z VADBAMI NA ŠPORTNI ŠPICI IN GIMNAZIJI ŠENTVID SMO ZAČELI V TEDNU OD 16.9. DALJE, NA OSTALIH LOKACIJAH PA V TEDNU OD 30.9. DALJE!
Le na OŠ Vič in OŠ Nove Fužine smo začeli v ponedeljek, 7.10.!

Izvajalci programov ABC šport.

Starost
Dan
Ura
Lokacija
Naslov
Kraj
Opombe
1 do 2
ponedeljek 16:45 - 17:30 Gimnazija Šentvid Ob zdravstvenem domu 3 Ljubljana otroci s starši
sreda 16:45 - 17:30 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana otroci s starši  
2 do 3
ponedeljek 17:15-18:00 OŠ Vič Tržaška c. 74 Ljubljana SKUPINA JE POLNA!  
17:45 - 18:45 Gimnazija Šentvid Ob zdravstvenem domu 3 Ljubljana otroci s starši
torek 17:30 - 18:30 Vrtec Pedenjped Kašeljska c. 125 Ljubljana otroci s starši
sreda 17:30 - 18:30 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana otroci s starši  
2 do 4
ponedeljek 17:00 - 18:00 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana otroci s starši  
17:30 – 18:15 OŠ Nove Fužine Preglov trg 8 Ljubljana otroci s starši
torek 17:15 - 18:15 OŠ Milana Šuštaršiča Štembalova 2a Ljubljana otroci s starši  
17:00 – 18:00 OŠ Bežigrad Črtomirova 12 Ljubljana otroci s starši
17:00 – 18:00 OŠ Bičevje Splitska ulica 13 Ljubljana otroci s starši  
16:45 – 17:45 OŠ Danile Kumar Godeževa ul. 11 Ljubljana otroci s starši
sreda 17:00 – 18:00 OŠ Jože Moškrič Jarška c. 34 Ljubljana otroci s starši
17:00 – 18:00 OŠ Brezovica Šolska ul. 15 Brezovica otroci s starši  
17:25 - 18:20 OŠ Miška Kranjca Kamnogoriška c. 35 Ljubljana otroci s starši
četrtek 16:30 - 17:30 Gimnazija Šentvid Ob zdravstvenem domu 3 Ljubljana otroci s starši
17:00 - 18:00 OŠ Franceta Bevka Ul. Pohorskega bataljona 1 Ljubljana otroci s starši
17:30 - 18:30 Vrtec HCA Marjetica Bitenčeva 4 Ljubljana SKUPINA  JE POLNA!
petek 17:00 – 18:00 Gimnazija Bežigrad Peričeva ul. 4 Ljubljana otroci s starši  
3 do 4 
ponedeljek  18:00 - 19:00 OŠ Vič Tržaška c. 74 Ljubljana otroci s starši  
torek 16:30-17:30 Vrtec Pedenjped Kašeljska c. 125 Ljubljana otroci s starši
četrtek 15:30 - 16:30 **Vrtec Galjevica Galjevica 35 Ljubljana  SKUPINA  JE POLNA!
16:30 - 17:30 Vrtec HCA Marjetica Bitenčeva 4 Ljubljana SKUPINA  JE POLNA!  
17:30 – 18:30 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana otroci s starši  
3 do 6

ponedeljek

18:00 - 19:00

Športna špica

Ižanska c. 10

Ljubljana

SKUPINA  JE POLNA!  
4 do 6
ponedeljek 15:30 - 16:30 *Vrtec HCA Marjetica Bitenčeva 4 Ljubljana SKUPINA  JE POLNA!   
17:00 - 18:00 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana    
18:15 – 19:00 OŠ Nove Fužine Preglov trg 8 Ljubljana  
torek 15:30-16:30 ****Vrtec Pedenjped Kašeljska c. 125 Ljubljana  
18:15-19:15 OŠ Milana Šuštaršiča Štembalova 2a Ljubljana  
17:45 – 18:45 OŠ Danile Kumar Godeževa ul. 11 Ljubljana  SKUPINA JE POLNA!
18:00 – 19:00 OŠ Bičevje Splitska ulica 13 Ljubljana  
sreda 18:00 - 19:00 OŠ Jože Moškrič Jarška c. 34 Ljubljana    
18:00 – 19:00 OŠ Brezovica Šolska ul. 15 Brezovica  
četrtek 15:15 – 16:15 ***Vrtec Šentvid Ul. Pregnancev 6 Ljubljana    
15:30 - 16:30 *Vrtec HCA Marjetica Bitenčeva 4 Ljubljana    
17:30 - 18:30 Gimnazija Šentvid Ob zdravstvenem domu 3 Ljubljana  
18:00 – 19:00 OŠ Franceta Bevka Ul. Pohorskega bataljona 1 Ljubljana    
18:00 – 19:00 OŠ Vrhovci Cesta na Bokalce 1 Ljubljana    
petek 18:00 - 19:00 Gimnazija Bežigrad Peričeva ul. 4 Ljubljana    
4 do 7
torek 18:00 – 19:00 OŠ Bežigrad Črtomirova 12 Ljubljana    
sreda 18:20 - 19:15 OŠ Miška Kranjca Kamnogoriška c. 35 Ljubljana    
6 do 9
ponedeljek 18:00 - 19:00 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana    
10 do 12
ponedeljek 18:00 - 19:00 Športna špica Ižanska c. 10 Ljubljana  

*otroke iz enote Lastovica, Andersen in Marjetica ob ponedeljkih na vadbo pospremijo vaditelji, ob četrtkih pa le iz enote Andersen in Marjetica

**otroke iz enote Orlova in Galjevica na vadbo pospremijo vaditelji

***otroke iz enote Sapramiška in Vid na vadbo pospremijo vaditelji

**** otroke iz enote Radovednež in Korenjak na vadbo pospremijo vaditelji